به نام خدا، اللهم عجل لولیک الفرج، سلام

کتاب فوق نوشته جوجو مویز، ترجمه نازنین جباریان ، چاپ سوم 1397، نشراختر، قطع رقعی، در512 صفحه

کتاب در 27 فصل و راوی داستان شخصیت های مختلف داستان است.

دوسه روز بابت درد شدید پاهایم مجبور به خانه نشینی شدم و در این مدت بخت یار بود و این کتاب در دسترس و آن را تقریبا  دردو روز و غیر مستمر خواندم. البته زماتی که به اواسط داستان رسیدم تازه یادم آمد که فیلم این کتاب را سال پیش دیده ام و لذتم از خواندن کتاب دو چندان شد. چون تقریبا تصاویری که در ذهنم از شخصیتها خلق می کردم با تصاویر فیلم بسیار متشابه بود.

داستان مربوط به دختری بود که به ناچار پرسنار پسر افلیج اشرافی می شود و ضمن تاثیرگذاری بر او خود نیز متاثر می شود و در آخر با خودکشی(اتونازی) پسر داستان پایان می یابد.

نکته مهمی که در این کتاب توجه مرا به خود جلب کرد زندگی بسیار سختی است که خانواده های انگلیسی در این داستان در شهر لندن و اطرافش داشتند و اجبار همه ی اعضای خانواده به کار کردن برای امرار معاش که با تعاریف غلوآمیزی که ایرانیان غرب نشین از زندگی در غرب دارند فرسنگها فاصله است. 

نکته مهم دیگرعدم امنیت که آزادی های زیاد به مرور باعث صلب آزادی از عموم مردم شده و جان و روان و آرامش دیگران را در معرض خطر قرار می دهد.

اما از حق نگذریم امکان تجربه خود موهبتی بزرگ است که در جامعه ما به سختی پیش می آید لکن آنها به راحتی تجربه می کنند و به راحتی می پذیرند و به راحتی تغییر می کنند.

این کتاب کتابی است نه اما سرشار از درس و نکته که خواندن این کتاب را به همه دوستان توصیه می کنم.

کتاب من پس از تو

به نام خدا، اللهم عجل لولیک الفرج، سلام

کتاب فوق نوشته جوجو مویز، ترجمه نازنین جباریان ، چاپ سوم 1397، نشراختر، قطع رقعی، در512 صفحه

کتاب در 27 فصل و راوی داستان شخصیت های مختلف داستان است.

در ادامه خانه نشینی اجباری از سر بیماری در یک روز این کتاب که ادامه کتاب من پیش از تو ست را خواندم. به نسبت کتاب قبلی نویسنده تنوع و جذابیت بیشتری داشت و بسیار مایل بودم که زودتر کتاب را تا به انتها بخوانم. داستان خوبی بود.

این کتاب کتابی است نه اما سرشار از درس و نکته که خواندن این کتاب را به همه دوستان توصیه می کنم.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : کتاب ,داستان ,نکته ,        ,راحتی ,خواندن ,راوی داستان ,صفحه کتاب ,در512 صفحه ,رقعی، در512 ,داستان شخصیت ,راوی داستان شخصیت ,ترجمه نازنین جباریان ,مویز، ترجمه نازنین ,جوجو مویز، ترجمه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ سایت هیوا BOOYAH Jellyroll تعمیر تعویض یخچال فریزر دوو Shitzo چت روم , چت , چتروم , چت روم شلوغ , سایت تفریحی این راه من بود مجله بانوان نگین تک کلاس درس